Jak chronić metalowe powierzchnie?

Elementy wykonane z metalu cechują się bardzo dużą wytrzymałością, ale mimo to często wymagają dodatkowego wzmocnienia. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie metalu przed korozją, na której powstawanie elementy stalowe są bardzo podatne. Bardzo często elementy ze stali zabezpiecza się powłokami z tworzyw sztucznych.

Po co pokrywać metal poliuretanem?

pokrywanie metalu poliuretanemJak wszyscy zdajemy sobie sprawę, stal należy do bardzo odpornych surowców, co odnosi się również do powstałych z niej części czy też elementów. Mimo to, także i stal ma swoje słabe strony, z czego warto wymienić szczególnie dużą podatność na powstawanie korozji. Aby się przed tym uchronić, producenci, którzy wykorzystują stal do produkcji, coraz częściej decydują się na pokrywanie metalu poliuretanem. Jest to bowiem  jedna z najlepszych metod na kompleksowe zabezpieczenie elementów metalowych przed zniszczeniem. Metal, który w ten sposób zostanie zabezpieczony, jest nie tylko odporny na korozję, ale także i na uszkodzenia mechaniczne. Gumowanie metalu jest także coraz częściej wykorzystywane, aby zabezpieczyć elementy i części metalowe przed kontaktem z agresywnymi substancjami chemicznymi. Powłoka z poliuretanu naniesiona na różne części i elementy wykonane z metalu może znacząco wydłużyć ich żywotność bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych czy też napraw. Zazwyczaj taka metoda zabezpieczania elementów metalowych jest poprzedzona ich dokładnym odtłuszczeniem i oczyszczeniem. Jest to bardzo ważne dla trwałości naniesionej powłoki poliuretanowej.

Metal jak wiadomo, jest surowcem bardzo wytrzymałym, ale wymaga jednak dodatkowej ochrony. W przeciwnym wypadku może dojść do rozwoju na powierzchni metalowej korozji. Obecnie, aby się przed tym zabezpieczyć, wykonuje się gumowanie metalu.