Jak cenne jest zaprojektowanie dobrego logo?

 

Po studiach miałam możliwości różne: wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy, pracować w Polsce lub spróbować z własną działalnością gospodarczą. Za granicę wyjeżdżać nie chciałam (już to robiłam wcześniej), iść na etat, chciałam, ale niekoniecznie teraz. Postanowiłam więc założyć własną firmę. Tę, która śniła mi się po nocach.

Za jaką cenę firma zaprojektuje mi logo?

projektowanie logo cenaChciałam projektować ciuchy. Na jakim etacie bym się spełniła? Miałam mnóstwo pomysłów w głowie. Widziałam wnętrze swojego sklepu i zarazem pracowni, znałam już nazwę swojej firmy, ale w ogóle nie wdziałam logo. Próbowałam od jakiegoś czasu coś sama tworzyć i malować, ale nie o to mi w ogóle chodziło. Postanowiłam znaleźć firmę, która się tym zajmuje i sprawdzić ile kosztuje zaprojektowanie takiego logo. W wyszukiwarce znalazłam kilka stron ze słowami kluczowymi „projektowanie logo cena” i znając ja orientacyjnie zaczęłam się zastanawiać czy nie zostawić tego profesjonalistom. Bo skoro ja chcę komuś projektować ubrania, zakładając, że się na tym znam i zrobię mu super, to czemu firma, która projektuje logo nie ma tego zrobić – super – dla mnie? Z takiego założenia wyszłam, gdy wysłałam mejla to jednej z tychże firm, z prośbą o kontakt. Na stronie internetowej tej firmy znalazłam realizacje, które mi się spodobały, oraz te, które sama znam. Firmy z mojego regionu i ich logo, które są rozpoznawalne. Byłam pełna nadziei. Wiedziałam, że logo pojawia się na wizytówkach, na papierach firmowych, w social mediach. Logo to znak firmy – niech ją klienci dobrze kojarzą.

Moja przygoda z logo zakończyła się szybko. Pełnym sukcesem. Potem mogłam przejść do rzeczy bardziej trywialnych – mniej artystycznych. W sumie założenie biznesu nie trwało długo. Długo trwało wyrobienie sobie marki. Ale udało się i to jest najważniejsze.