Halka – jak ją nosić, aby wyglądać dobrze?

Halka większości z nas może kojarzyć się z elementem ubioru, który dawno odszedł w zapomnienie. Jednak wbrew pozorom, mimo upływu tak wielu lat, nadal jest nieodłącznym elementem każdej kobiecej garderoby. Czym ona jest i jak ją nosić, aby poskreślała nasze atuty? Czy jest elementem, który tylko i wyłącznie ukrywa się pod sukienką bądź spódnicą? 

Z czym łączyć halkę koronkową? 

halka koronkaW przeszłości halkę traktowano jako element, który sprawiał, że cienka, prześwitująca warstwa sukienki lub spódnicy nie pokazywała zbyt wiele. Alternatywą było wykorzystanie jej w formie koszuli nocnej. W takiej konfiguracji halka koronka zdecydowanie wiodła prym. Dziś jednak ten element garderoby nie jest ukrywany pod innymi. Czarna, koronkowa halka sprawdzi się doskonale w klasycznych stylizacjach. I nie musimy wcale jej zakrywać. Tradycyjny model z cienkimi ramiączkami i koronką przy dekolcie sprawdzi się doskonale w połączeniu z wysokimi kozakami i ciekawą, błyszczącą biżuterią. Obecnie możliwości wystylizowania halki jest naprawdę mnóstwo. Wynika to z mnogości kolorów i fasonów, które oferują nam producenci. I mimo że czerń stanowi podstawę, warto mieć w swojej szafie także inne odcienie, które możemy śmiało wykorzystać podczas imprez. Halka sprawdzi się zarówno na wieczorowe wyjścia, jak i na co dzień. Wiele modeli możemy nawet śmiało łączyć ze spodniami, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalną kreację. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w samej halce, możesz śmiało założyć ją pod luźny sweter czy koszulę, dzięki czemu wyeksponujesz tylko jej najważniejsze elementy, takie jak koronkowy dekolt czy satynowe ramiączka. 

Halka to element garderoby, który sprawdza się doskonale o każdej porze roku. W lecie, kiedy temperatury panujące na zewnątrz dają mocno o sobie znać możemy śmiało połączyć ją z sandałkami. Z kolei w okresie zimowym będzie idealną bazą pod luźne, grube okrycia wierzchnie.