Gdzie mechanicy kupują części samochodowe?

Od wielu lat prowadzę własny warsztat samochodowy w niewielkiej miejscowości. Z racji, że nie jestem jedynym mechanikiem w tej okolicy, a potencjalnych klientów jest niewiele, staram się dbać o każdego jak najlepiej by zachęcić ich do ponownej współpracy w razie gdyby zaszła taka potrzeba.

Gdzie kupuje części do daci?

części do daciGłównie opieram się nie tylko na tym by swoją pracę wykonywać rzetelnie, ale także na tym by zamawiać tylko dobrej jakości części samochodowe, dlatego właśnie nie mam jednego dostawcy z którym współpracuje, a kupuje części z różnych źródeł taki by móc znaleźć takie, które będą tanie, ale i dobre. Wydaje mi się, że jest to sposób na sukces nie jednego warsztatu samochodowego. Jeśli chodzi o mnie to nie raz zakupuję solidnie wykonane części do daci w sklepach internetowych, bowiem to tam ceny są najbardziej konkurencyjne. Nie raz, gdy trafia się naprawdę dobra okazję, kupuję na zapas części wymienne do popularnych modeli daci, które często ulegają eksploatacji. W ten sposób mogę zaproponować klientowi szybką wymianę za korzystną dla niego i dla mnie kwotę. Natomiast do najpopularniejszych marek samochodów jak na przykład ford, opel czy fiat, często części zakupuje ze szrotu, ponieważ są one tanie, a jak mechanik się na tym zna, to potrafi wybrać takie, które podziałają jeszcze przez długi czas. Oczywiście z racji, że jestem osobą uczciwą, zawsze mówię klientowi skąd części pochodzą. Wielu z nich nie ma z tym problemu i nie raz sami właśnie z tego źródła części pozyskiwali. Nie raz zdarzyło się także, sprowadzić części wprost od producenta.

Do rzadkich modele samochodów wyższej klasy, ciężko jest pozyskać używane cześci bądź zamienniki ze sklepów internetowych, chociaż nie mówię, że jest to niemożliwe. Nie raz jednak trzeba zwrócić się wprost do producenta tych samochodów, co niestety często wiąże się z wyższym kosztem naprawy.