Funkcje kabin parowych

Nie potrzebujesz mieć w domu sauny, aby cieszyć się tego typu przyjemnością. Niektórzy muszą często korzystać z sauny, ponieważ na przykład uprawiają sport. W takim przypadku najlepiej kupić kabinę, w której jest wytwarzana dosłownie taka sama para. Na pierwszy rzut oka przypomina to kabinę prysznicową, jednak ma inne funkcje. Jest nieco bardziej zaawansowana technologicznie.

Kabina z regulatorem pary

kabiny paroweW takiej kabinie cały czas masz możliwość regulacji pary wodnej. Dzięki temu to Ty wybierasz, w jakiej temperaturze spędzasz czas. Kabiny parowe wyposażone są w ekrany, na których widzisz, ile stopni Celsjusza jest wewnątrz oraz jaka panuje wilgotność. Dla sportowców to ważne, szczególnie jeśli muszą szybko pozbyć się wody z organizmu. Tak jest na przykład w kulturystyce. Kabina ma także minutnik. Zaznaczasz, jaki czas chcesz spędzić w jej wnętrzu. oczywiście nie możesz przesadzić, dlatego są systemy ostrzegające. Możesz przesiedzieć w niej maksymalnie dwadzieścia minut. Kabina nie pobiera dużej ilości wody. Na dwadzieścia minut wystarczy dwa litry, aby cały czas wytwarzała się para. Automat nie korzysta tylko z wody znajdującej się w zbiorniku, ale także tej, która skropliła się i spływa ponownie do generatora pary. Woda podgrzewana jest w automacie, który działa w oparciu o energię elektryczną. Jej pobór zależy dokładnie od modelu kabiny. Producent musi to oznaczyć na swoim produkcie.

Jeżeli masz dwa metry kwadratowe wolnej przestrzeni w łazience możesz pomyśleć o takiej kabinie. Roczne karnety do sauny będą droższe, niż zakup własnej kabiny. Nie jest trudna do utrzymania w czystości. Kilka godzin po jej użyciu wystarczy przetrzeć ją suchą szmatką, aby wyglądała tak, jak przed użyciem. Można się w niej świetnie zrelaksować.