Funkcja otwierania opasek zaciskowych

Opaski zaciskowe są niezwykle popularną formą mocowania różnych elementów do siebie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w przemyśle i motoryzacji gdzie wiele elementów mocuje się w ten sposób do obudowy urządzeń. Elektrycy również wykorzystują ten wynalazek do łączenia kabli w większe zbiory w celu dobrej organizacji.

Zastosowanie opasek otwieranych

opaski otwieraneDużym problemem w używaniu tych opasek jest sytuacja, gdy po jej użyciu musimy coś poprawić w połączeniu lub chcemy dodać dodatkowy element. Opaski zaciskowe mają to do siebie, że po ich założeniu nie ma możliwości ich ponownego otwarcia. Sposobem na to jest tylko ucięcie opaski w celu jej demontażu. Oczywiście po dokonaniu tego w taki sposób opaska nadaje się tylko do wyrzucenia i jest to już tak zwane marnowanie materiałów. Ostatnio na rynku pojawiły się opaski otwierane wyposażone w specjalną konstrukcje umożliwiającą ich otwarcie nawet po ich załączeniu. Konstrukcja polega na specjalnej klamrze zaciskowej, za pomocą której możemy podważając ją w odpowiedni sposób zwolnić mechanizm zaciskowy i zwolnić ucisk zdejmując opaskę. Dzięki temu rozwiązaniu tego typu opaski mogą być użyte kilka razy i właściwie tylko zużycie materiału z którego są zbudowane dyskwalifikuje ich ponowne użycie. Przynosi to efekty w postaci lepszego użycia materiałów i ich ponownego wykorzystania co przyczyni się nie tylko do ochrony środowiska ale także do obniżenia kosztów ich wykorzystania. Dodatkowo nie musimy ze sobą zabierać cały czas dużego pakietu opasek przy remoncie bądź reorganizacji połączeń gdyż wiele z już istniejących da się ponownie wykorzystać.

Jeśli niektórzy myśleli, że nie da się już bardziej udoskonalić takich wynalazków jak opaska zaciskowa, to mają przed sobą doskonały przykład myśli technologicznej i fantazji wynalazców. Dzięki takim inicjatywom praca staje się jeszcze bardziej prostsza niż dotychczas i przynosi po raz kolejny wymierne korzyści w formie zaoszczędzonych pieniędzy.