Fachowe zwalczanie prusaków

Walka z owadami to czasem poważny problem. Zwłaszcza w odniesieniu do tych biegających. Doskonałym przykładem na to są prusaki, które w ostatnim czasie występują coraz liczniej, zarówno na wsiach, jak i w wielkich miastach. 

Kto w Warszawie zwalcza prusaki? 

zwalczanie prusaków warszawaJeszcze do niedawna uważano, że prusaki nie są groźne. Jednakże dziesiątki badań dowiodły, że jest dokładnie odwrotnie. Ponieważ mimo tego, że nas nie gryzą, to ich odchody oraz wydzieliny mogą znajdować się w naszym pożywieniu. Zresztą w przypadku prusaków, właśnie tak się dzieje. Zjedzenie ich może skutkować nie tylko dolegliwościami gastrycznymi, ale ciężkim zatruciem pokarmowym oraz zakażeniem wieloma, groźnymi patogenami. Prusaki to nieco mniejsi krewni karaluchów, ale jak i one posiadają ciało spłaszczone grzbietobrzusznie, co umożliwia im wciskanie się w niemal każdą szczelinę. Najczęściej możemy je znaleźć pod listwami przypodłogowymi, czy też we wszelkiego rodzaju dziurach. Kłopot z prusakami jest też tego rodzaju, że bardzo szybko się rozmnażają i w szybkim czasie mogą znaleźć się w wielu miejscach naszego mieszkania, czy też domu. Jeżeli interesuje nas zwalczanie prusaków Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm dezynsekcyjnych, które na pewno zajmą się naszym zleceniem. Dzwonić do tego rodzaju przedsiębiorstw można całą dobę, bowiem zdecydowana większość z nich działa w systemie całodobowym przez siedem dni w tygodniu, nie wyłączając świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Koszt zwalczania prusaków jest zależny od wielu czynników. Na pewno należy do nich czas pracy ekipy zwalczającej te owady, zużycie środków chemicznych, czy też ilość osobników, jakie należy poddać eksterminacji. Jednak z reguły nie jest to kwota większa niż sto-sto pięćdziesiąt złotych.