Ekonomiczna kurtyna plandekowa

W wielu dużych przestrzeniach hal magazynowych i produkcyjnych istnieje konieczność separacji od pozostałych sekcji. Wynika to z chęci zabezpieczenia pracowników oraz urządzeń przed nagłymi napływami zimnego powietrza. Daje to również oszczędności energii cieplnej co przekłada się na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem.

Trwałe kurtyny z plandeki

przegroda plandekowaIstnieje kilka tanich i skutecznych metod podzialu przestrzeni. Najpopularniejszym i dającym najlepsze efekty sposobem jest użycie kurtyn z pcv. Wiąże się to z ich misterną i indywidualną budową dla każdego miejsca osobno. Innym sposobem jest użycie plandek z tkanin powlekanych PP. Jest to metoda najtańsza i wykorzystywana w miejscach gdzie w zupełności będzie spełniać funkcje izolacji cieplnej, wodnej, akustycznej i przeciwpyłowej. Proponowana przez producentów przegroda plandekowa jest wykonywana na zamówienie z plandek o odpowiednim ciężarze. Do podziału dużych hal gdzie należy użyć dużych połaci plandeki powinna być ona wykonana z tkanin o niskiej gramaturze. Wadą tych plandek jest jednak to, że nie można w nią wspawać okienek oraz wykonać nadruku. Zupełnie inaczej jest w przypadku plandek grubszych i cięższych o gramaturze ponad 600. Można na nich wykonać dowolne nadruki oraz umieścić okienka w postaci poziomego pasa lub w innej konfiguracji. Umożliwiają one podgląd i kontrolę działań oraz pozwalają na dopływ światła. Przegrody plandekowe mogą być wykonane w dowolnym kolorze. Podobnie jak inne rodzaje kurtyn najlepiej wykonać ją na zamówienie dla konkretnego miejsca. Będziemy mieli gwarancję odpowiednich wymiarów oraz grubości.

Przegrody plandekowe cechuje bardzo szybki montaż opierający się na rurach lub linkach celnych. Producenci umieszczają w zamawianych plandekach przelotki umożliwiające ich szybkie zawieszenie. Należy jednak pamiętać aby linka była bardzo dobrze napięta. Przegrody plandekowe to rozwiązanie trwałe i nie wymagające dużych nakładów.