Duże narożniki do pokoju

 

Praktyczne urządzenie mieszkania wcale takim łatwym zadaniem nie jest. Nie zawsze to co modne jest użyteczne, dlatego przy wyborze mebli warto się kierować ich funkcjonalnością i dopasowaniem do warunków metrażowych danego pomieszczenia.

Rodzaje narożników do salonu

duży narożnik rozkładanyW sklepach meblowych znajdziemy mnóstwo zestawów lub pojedynczych mebli, które będą pasowały do każdego wnętrza. Przy ich wyborze najlepiej brać pod uwagę funkcje, jakie dany mebel ma spełniać. W małych mieszkaniach, często salon pełni także rolę sypialni, zatem zamiast łoża małżeńskiego trzeba znaleźć duży narożnik rozkładany, który w dzień będzie idealnym miejscem do siedzenia, a w nocy zamieni się w wygodne łóżko. Takie meble przeważnie posiadają pojemnik na pościel, zatem bez kłopotu uprzątniemy rzeczy po nocy. Narożniki są o tyle przydatnym miejscem do spania, że wykorzystują przestrzeń, która często pozostaje pusta. W sklepach meblowych znajdziemy narożniki pokryte skórą, dermą czy bawełnianą tkaniną w formie pokrowca, który w razie zabrudzenia można zdjąć i wyprać w pralce. Przeważnie narożniki rozkładane są nisko osadzone nad ziemią i są zabudowane z każdej strony. Ciekawą propozycją są narożniki tapicerowane, które na całej powierzchni są pokryte jednakowym materiałem. Jeżeli chodzi o funkcję rozkładania, to najczęściej posiadają wysuwane dno, które można podnieść na specjalnym stelażu. Są też modele, których poduszki z oparcia układa się na wysuwanym dnie, przez co formuje się dopasowany materac do spania.

Obecne modele narożników z funkcją spania są znacznie bardziej funkcjonalne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki szerokiemu wyborowi obicia, wielkości i szerokości, można go łatwo dopasować do każdego pomieszczenia. Na pewno świetnie się sprawdzą w małych pomieszczeniach.