Drugie życie kuchni dzięki szklanym panelom

Ostatnio odwiedziłam koleżankę, której nie widziałam od miesięcy. Bardzo ucieszyłam się z zaproszenia ze względu na to iż mieszka ona w jednej ze starszych kamienic w Warszawie. Bardzo byłam ciekawa układu tamtejszych mieszkań oraz widoku z okien.

Kuchnia nie do poznania – panele szklane

Szkło laminowane w kuchniCo prawda byłam u niej niespełna z rok temu, ale gdy weszłam do apartamentu, myślałam, że pomyliłam mieszkania. Jak ostatni raz byłam u niej w gościach, na ścianach królowały stare tapety, a na podłogach dywany. W salonie stała stara wersalka, a meble były w dość podeszłym wieku. Natomiast teraz wszystkie wnętrza utrzymane były w nowoczesnym stylu, na ścianach prym wiodło szkło dekoracyjne, a zamiast starych meblościanek wszędzie stały drewniane komody. Jednak najbardziej zmieniła się kuchnia. Przede wszystkim została ona połączona z salonem, w związku z czym nie jest ona już małym, ciasnym pomieszczeniem, a jasnym i przestronnym. W dodatku zamiast ceramicznych płytek w kwiaty nad blatami widniało szkło laminowane. Kuchnia wyglądała zupełnie inaczej mimo że w sumie meble zostały takie same. Nawet drewniana podłoga została taka sama, jednak żywa grafika owoców całkowicie odświeżyła cały wizerunek tego pomieszczenia. Byłam pełna podziwu skąd wzięła pieniądze na generalny remont mieszkania, z własnego doświadczenia wiedziałam, że szkło do kuchni to bardzo droga sprawa. Okazało się, że moja koleżanka ostatnio otrzymała spory spadek po dziadku, który przeznaczyła na remont mieszkania. Jak zapytałam, czemu nie wymieniła w takim razie mebli w kuchni, odpowiedziała mi, że w testamencie dziadek poprosił aby tego nie robiła, gdyż są to meble jeszcze z jego rodzinnego domu. Z racji, że to naturalne drewno, aby wyglądały jak nowe wystarczyły tylko odświeżenia.

Byłam naprawdę pod wrażeniem, że taki drobny szczegół jak panele szklane i ponowne lakierowanie mebli może odmienić oblicze kuchni. Postanowiłam więc i u siebie wykonać remont wymagający niedużych nakładów finansowych.