Doskonała wentylacja powietrza

Włóknina jest tak wdzięcznym materiałem powstałym w wyniku obróbki chemicznej, że stosowana jest w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się ją także w systemie klimatyzacji i wentylacji do odławiania niechcianych cząstek. Jest także potrzebna do filtrowania zanieczyszczeń z cieczy min. wody, olejów, ropy naftowej, związków chemicznych.

Komfort pracy – włóknina filtracyjna

trwała włóknina filtracyjnaO wykorzystaniu opisywanego materiału przy wentylacji powietrza decyduje przede wszystkim jej nieprzepuszczalność oraz trwałość. Zwarta siatka jest w stanie odłowić nawet najdrobniejsze cząsteczki, co jest bardzo ważne w wielu branżach przemysłu przede wszystkim spożywczym. W zależności od charakteru branży stosowana jest trwała włóknina filtracyjna o różnej klasie wykonania. Materiał najmniejszej jakości może być wykorzystany przy nawiewach do pomieszczeń, bez specjalnych zaleceń co do czystości powietrza. Jest w stanie zatrzymać np. pyłki kwiatowe. Trwała włóknina filtracyjna o średniej jakości zatrzymuje mniejsze pyłki oraz grubszy pył metalurgiczny. Nie nadaje się jednak przy wentylacji sadzy, mgły, dymu. Istnieją także włókniny stosowane w pomieszczeniach o niższym stopniu zanieczyszczenia, co stanowi hermetyczną izolację. Materiał najwyższej jakości nadaje się do central klimatyzacji w biurach, czy pracowniach komputerowych dla zwiększenia komfortu pracy. Atmosfera w pomieszczeniu powinna być przyjazna, ale także bezpieczna dla naszego zdrowia.

Zapewnienie komfortu pracy to warunek konieczny dla każdego pracodawcy. Dlatego najlepszą metodą jest użycie filtrów na bazie włókniny, które skutecznie zadbają o powietrze. Przy zamówieniu bardzo ważnym elementem jest określenie klasy filtracji, choć warto pokusić się o produkt najwyższej jakości, ponieważ ceny nie są mocno wygórowane.