Dlaczego warto kupić folię pęcherzykową?

 

Folia bąbelkowa z całą pewnością może być zaliczona do akcesoriów o wysokiej funkcjonalności. Choć na ogół używana do pakowania różnego rodzaju przesyłek by ochronić ich zawartość przed uszkodzeniem, z powodzeniem wykorzystuje się ją także w bardziej nietypowych celach; na przykład do przykrywania basenu.

Zalety folii bąbelkowej

folia pęcherzykowa - producentNajważniejszą cechą o której należy wspomnieć jest jej funkcja ochronna i amortyzująca. Dzięki wyłożeniu kartonu odpowiednią liczbą mat pęcherzykowych oraz szczelnemu owinięciu transportowanego przedmiotu folią, możliwe jest przewiezienie nietkniętej zawartości na bardzo dalekie dystanse. Inną istotną kwestię stanowi fakt, że folia bąbelkowa (jeśli nie została uszkodzona) jest materiałem bardzo wytrzymałym i może być wykorzystywana wielokrotnie; w przeciwieństwie do innych materiałów takich jak papier, które łatwo rozerwać. Kolejną zaletą jest szeroka dostępność tego produktu, w różnych opcjach kolorystycznych i rozmiarowych. W odniesieniu do tego, jak powszechnie używanym akcesorium jest folia pęcherzykowa – producent musi mieć na uwadze oczekiwania swoich klientów. Możliwe jest więc zamówienie jej na metry, jak też w postaci rolek o określonych parametrach. Ciekawym zastosowaniem folii bąbelkowej jest wykorzystywanie jej do przykrywania basenu i ochrony wody jednocześnie przed zabrudzeniami oraz nadmierną utratą ciepła. Folia tego typu określana jest jako bąbelkowo-solaryczna.

Wielozadaniowość i wytrzymałość to niewątpliwe atuty folii bąbelkowej. Należy ją więc uznać za przedmiot, który może mieć szerokie zastosowanie nie tylko w branży przewozowej, lecz także w gospodarstwie domowym. Warto zaopatrzyć się w jej niewielką ilość, by w razie nagłej konieczności móc wykorzystać ją do ochrony wrażliwych przedmiotów.