Czym są łóżeczka skandynawskie?

Nie można zaprzeczyć, że młode maki mają dziś nie lada problem, aby zdecydować się na wybór dziecięcego łóżeczka, wózka, ubranek czy dodatków. Sklepy są przepełnione nie mówiąc o ofertach sklepów internetowych, w których możemy kupić wszystko, a nawet sprowadzić co tylko chcemy z zagranicy. Ostatnimi czasy coraz częściej rodzice wybierają łóżeczka skandynawskie. Czym one są i jakimi cechami się charakteryzują?

Więcej informacji o łóżeczkach skandynawskich

łóżeczka skandynawskieJak łatwo możemy się domyślić, łóżeczka w stylu skandynawski to białe mebelki niezwykle popularne w tych północnych krajach. Biel króluje tam z uwagi na to, że w większą część roku panuje tam mrok, który biel ma rozproszyć. Wielokrotnie na biało barwi się również parkiet, aby było jasno i przytulnie. Dziś minimalistyczny wystrój jest doceniany przez wielu, dlatego też tak moda na skandynawskie meble, w tym łóżeczka przyjęła się tak szybko w wielu krajach. Jednak łóżeczka skandynawskie to nie tylko prostota, którą tak cenimy u naszych skandynawskich sąsiadów, to również elegancja i wyjątkowa estetyka. Nie zapominają oni też o kunszcie artystycznym, widocznym na przykład w nietypowych łóżeczkach w kształcie domku, chociaż to rozwiązanie już dla nieco starszych dzieci, co najmniej rocznych. W przypadku takiego łóżeczka, materac kładziony jest na szczebelkach znajdujących się prawie przy samej podłodze, a barierka „udaje” niewielki płotek. Jest ono dość drogie, dlatego wiele par decyduje się na zrobienie takiego łóżeczka w domu samemu, za pomocą techniki DIY.

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat, do innych krajów przedostało się wiele skandynawskich pomysłów, nic dziwnego, ponieważ charakteryzują się one wyjątk0ową elegancją, prostotą i funkcjonalnością, dlatego też doceniliśmy takie łóżeczka skandynawskie będące dla naszych dzieci wyjątkowym miejscem odpoczynku.