Cyklinowanie parkietu czy panele?

Od dawna mam położony w sypialni drewniany parkiet. Przy ostatnim remoncie zdecydowaliśmy z mężem go nie usuwać. Jednak ostatnio znowu zamarzyło nam się odświeżenie salonu, w związku z czym znowu stanęliśmy przed decyzją czy ów parkiet zostawić czy może zamontować panele.

Cyklinowane parkietu – fachowcy z Bydgoszczy

cyklinowanie parkietuSzczerze powiedziawszy zaczęło nas męczyć ciągłe cyklinowanie podłóg, jednak nie można odebrać drewnu trwałości. Materiał ten na podłodze mamy już od kilku lat, przeżył nie jedno cyklinowanie i po każdym wygląda naprawdę jak nowe. Jednak pył jaki ciągle powstawał podczas tego zabiegu, a także to wynoszenie mebli coraz bardziej kierowało nas ku wymianie na panele, które nie wymagały takiej renowacji. Uszkodzony wystarczyło po prostu wymienić. Co prawda nie jest to do końca tak prosta sprawa, ale na pewno wymaga mniej zachodu niż co roczne cyklinowanie parkietu-Bydgoszcz. O radę postanowiliśmy zapytać jednego z fachowców z Bydgoszczy, tak się złożyło, że był to nasz znajomy. Po dłuższej rozmowie z nim i przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, stwierdziliśmy, że nie warto zrywać parkietu. Drewno do drewno i nie zastąpią go żadne imitacji w postaci paneli. Po obejrzeniu naszej podłogi stwierdził, że jest bardzo zadbana i z pewnością posłuży jeszcze kilka lat. Lepiej od czasu do czasu cyklinować niż za chwile wymieniać panele.

Tak więc, znowu zostaliśmy z naszym parkietem, a za miesiąc szykuje się kolejne cyklinowanie. Jedyne co to postanowiliśmy użyć tym razem zamiast bezbarwnego lakieru kolorowy i trochę przyciemnić naszą podłogę.