Co robić na Kaszubach?

Kaszuby kojarzą się z dziką przyrodą oraz wypoczynkiem na łonie natury. Dlatego wiele osób postanawia spędzić tam chociaż jeden dzień. Jest to idealna okazja to zrelaksowania się i nabrania dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Jeżeli chodzi o rozrywki, które mogą nas zaskoczyć w tym rejonie to na szczególną uwagę zasługują oczywiście spływy kajakowe.

Wyjazd na spływ kajakowy

spływy kajakowe kaszubyJest to rozrywka przeznaczona niemal dla wszystkich. Warto wiedzieć, że możemy wybrać sobie trudność trasy. Dlatego nasz pierwszy spływ może być krótki i prosty. Tutaj niczym nie trzeba się denerwować. Jednak osoby, które szukają czegoś więcej to też znajdą coś dla siebie. Spływ może mieć nawet dwadzieścia kilometrów i zajmować sporo godzin. Dlatego jak sami widzimy czeka na nas ogromny wybór. Polecane spływy kajakowe kaszuby są dla gości bardzo wygodne. Nie musimy posiadać tutaj żadnego specjalnego sprzętu. We wcześniej ustalonym miejscu spotykamy się z organizatorami spływu. Oni zapewniają nam kapoki i same kajaki. Jedziemy do punktu w którym zaczynamy trasę i dzwonimy do organizatorów w momencie kiedy się skończy. Jak widzimy nie ma tutaj nic skomplikowanego i nigdzie samodzielnie nie musimy się oddalać. Takie kajaki są idealnym pomysłem na jednodniową wycieczkę dla rodziny bądź grupy znajomych. Coraz częściej na to decydują  się też firmy, które wysyłają swoich pracowników na imprezy integracyjne.

Tutaj spływy kajakowe zakończone wspólnym grillowaniem są idealną atrakcją na świeżym powietrzu. Oczywiście warto wcześniej ustalić terminy, które będą nam odpowiadały. Jest to ważne jeżeli chcemy znaleźć rozrywkę optymalną pod względem cenowym. Kajaki nie są drogie i każdy z nas może spróbować swoich sił podczas prawdziwego spływu na Kaszubach.