Cenne właściwości guarany

Suplementy diety są bardzo popularną metodą uzupełniania niedoborów witamin oraz minerałów. Guarana stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Wykazuje ona działanie zbliżone do kawy, jednakże jest to bardziej jednostajne oraz długotrwałe. W sklepach ziołowych, internecie oraz w aptekach można ją zakupić w formie tabletek lub proszku. 

Zalety stosowania guarany

guarana w proszku cenaJagody guarany są małe i czerwone. Jest to egzotyczna roślina, która była znana Indianom długo przed tym nim trafiła na rynek Europejski. Ma ona wyjątkowe właściwości lecznicze oraz witalne. Zawiera nawet trzy razy więcej kofeiny niż kawa, dlatego głównie stosowana jest do walki ze zmęczeniem – jest doskonałym stymulantem energii dla ciała i umysłu. W przeciwieństwie do kawy jest również mniej szkodliwa i dłużej działa, ponieważ wolniej wchłania się z przewodu pokarmowego. Popularną formą jest guarana w proszku cena jest o wiele niższa niż w przypadku preparatu w tabletkach – waha się w granicach od trzydziestu do dwustu złotych za pół kilograma. Można z niej przygotowywać orzeźwiające koktajle oraz inne napoje. Filiżanka herbaty przyrządzona z niej może skutecznie złagodzić długotrwały stres, który jest wynikiem wyczerpania nerwowego lub napięcia przedmiesiączkowego. Stymuluje ona pracę ośrodkowego układu nerwowego, przez co zwiększa uwalnianie dopaminy oraz adrenaliny – wpływają one na nastrój i wspomagają radzenie sobie ze stresem bez wahań emocji. Poza tym suplementy z guarany wykazują aktywność przeciwutleniającą, przeciwzapalną oraz przeciwbakteryjną.

Guarana jest popularnym oraz dobrze rozpoznawalnym suplementem diety. Jest ona obecnie powszechnie dostępna i znaleźć ją można głównie w sklepach z żywnością funkcjonalną, odżywkami dla sportowców lub w dobrych sklepach zielarskich. Powinna ona posiadać wszelkie potrzebne certyfikaty jakościowe, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że spożywany przez nas produkt jest w pełni bezpieczny.