Cechy stolarki aluminiowej

Aluminium to tworzywo wszechstronne i wytrzymałe. Poza tym łatwo daje się je ponownie wykorzystać, czego nie powiemy już o betonie. Jest to metal lekki (jak na swoją wytrzymałość i zastosowania), prosty w montażu i demontażu. Dawniej aluminium było metalem symbolizującym postęp i nowoczesność. I właściwie do dnia dzisiejszego zachowało te cechy.

Zalety konstrukcji aluminiowych

konstrukcje aluminiowe warszawaDo głównych zalet konstrukcji z aluminium należy ich trwałość i wielość zastosowań. Bardzo często profile aluminiowe wykorzystuje się w produkcji i okien i drzwi. Takie produkty kuszą swym nowoczesnym designem, a do tego posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne (jednak nie wszystkie, należy więc starannie sprawdzać stosowne certyfikaty). Poza tym w przeciwieństwie do stolarki drewnianej, aluminiowa nie wymaga dodatkowej konserwacji. Stolarkę aluminiową ponadto łatwo wyposażyć w dobre zabezpieczenia antywłamaniowe i przeciwpożarowe. Co się tyczy całych budynków, to nieraz przyszło mi oglądać wspaniałe konstrukcje aluminiowe Warszawa zdecydowanie w nich przoduje, jeśli mówimy o Polsce, jednak wciąż jest daleko w tyle za miastami naszych zachodnich sąsiadów. Konstrukcje aluminiowe znakomicie łączą się ze szkłem i innymi lśniącymi bądź połyskującymi powierzchniami. Jeśli jednak chcemy wykorzystać produkty stolarki aluminiowej do bardziej klasycznych wnętrz, to dostępne są produkty z mocnymi okleinami imitującymi drewno. Aluminium ma to do siebie, że można je w prosty sposób obrabiać i dostosowywać do naszych potrzeb.

Z wad konstrukcji aluminiowych można wymienić ich podatność na zmienny temperatur (szczególnie na temperatury niskie) oraz nieco ograniczone zastosowanie w aranżacjach klasycznych (okleiny nie każdego usatysfakcjonują), choć w tym przypadku świetnym wyborem mogą okazać się produkty drewniano-aluminiowe, łączące w sobie zalety obu materiałów.