Budynki z drewna

Budynki drewniane niegdyś kojarzyły się z nieszczelnymi ścianami czy zimnymi wnętrzami. Aktualnie ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie. Nowe techniki wznoszenia budynków pozwoli na to, aby drewno, a raczej drewniane bale, mogły z powodzeniem służyć za główny surowiec, z którego zbudujemy własny dom. Czy warto?

Czy warto zainwestować w dom z bali drewnianych?

drewniane domy z bali projektyDomy z drewna zyskują coraz większą popularność. Zawdzięczają to przede wszystkim bardzo oryginalnemu wyglądowi, ale także praktyczności. Z bali drewnianych można zbudować pełnowymiarowy dom dla całej rodziny i to w bardzo krótkim czasie. Budowa standardowego domu trwa nawet kilka miesięcy, niekiedy ponad rok. Dom drewniany to kwestia miesiąca do maksymalnie czterech miesięcy potrzebnych na budowę. Kolejny ogromny plus takich budynków z bali to możliwość ich aranżacji. Możemy nadać im niepowtarzalnego stylu góralskiej chaty, ale też nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby unowocześnić ich wygląd. Połączenie surowego drewna i nowoczesnych mebli oraz sprzętów będzie wspaniale się prezentować. Jeśli chodzi o drewniane domy z bali projekty możemy zakupić nawet w internecie. Online można znaleźć wiele ofert, w atrakcyjnej cenie zakupić gotowy projekt bądź zainspirować się którymś. Taki dom to wspaniała inwestycja, która potrafi przetrwać ponad 140 lat użytkowania. Poza tym, życie w nich jest korzystne dla zdrowia. Drewno pochłania wilgoć, przez co unikniemy rozwoju wilgotnego powietrza i pleśni. 

Drewniane bale to świetny surowiec do tego, aby wybudować z niego swój własny dom. Taki budynek będzie nie tylko trwały, ale także świetnie sprawdzi się o każdej porze roku. Cechuje go przede wszystkim wysoka możliwość termoizolacji. Z tego powodu doskonale ochroni nas przed zimnem, a latem nie będzie się nagrzewać. Budowla z drewna będzie miała też większe pokoje, ponieważ jej ściany z bali są cieńsze.