Blokowanie czytników rfid poprzez ekranowanie

Jeśli twoja karta jest wyposażona w PayWave lub jest oznaczona logo z przodu lub z tyłu karty, oznacza to, że ma wbudowany układ RFID. Brak logo nie oznacza jednak, że twoja karta nie ma układu RFID – zadzwoń pod numer obsługi klienta z tyłu karty, aby to sprawdzić.

Dzięki ekranowaniu rfid chronisz swoją tożsamość

ekranowanie rfidJeśli nie możesz uzyskać odpowiedzi z banku, i tak powinieneś zabezpieczyć swoje karty, aby nie paść ofiarą kradzieży tożsamości. Wyobraź sobie, jak kradzież tożsamości podczas podróży może negatywnie wpłynąć na Twoją podróż! Wiele kart kredytowych zawiera czipy RFID. Chipy wykorzystują identyfikację częstotliwości radiowej do przesyłania informacji o płatnościach na krótkie odległości. Producenci kart kredytowych używają RFID, aby włączyć funkcje „płatności zbliżeniowych”. Chociaż płatności zbliżeniowe wymagają, aby karta kredytowa znajdowała się w odległości kilku cali od czytnika RFID, karty często można odczytać z większej odległości. Złodzieje mogą korzystać z czytników RFID, aby uzyskać informacje o kartach kredytowych z kieszeni ludzi, przechodząc przez tłum. Możesz zablokować czytniki RFID, osłaniając kartę kredytową materiałem przewodzącym, takim jak folia aluminiowa. Owiń swoją kartę kredytową folią aluminiową. Folia aluminiowa chroni kartę kredytową przed sygnałami poprzez ekranowanie rfid. Możesz także umieścić kartę kredytową w pojemniku wykonanym z przewodzącego metalu. Kup portfel blokujący RFID.

Wiele firm sprzedaje ekranowane portfele, które są wyłożone aluminium lub innym przewodzącym metalem. Metal chroni Twoją kartę kredytową przed czytnikami RFID, gdy portfel jest zamknięty. Trzymaj kartę kredytową w dłoni. Sygnały RFID nie mogą podróżować przez słoną wodę w twoim ciele. Możesz także zanurzyć kartę kredytową w słonej wodzie, aby uniemożliwić jej odczytanie przez czytniki rfid.