Bepieczeństwo rozładunku dzięki systemom przeładunkowym

Zadaniem systemów przeładunkowych jest zapewnienie bezpiecznego oraz szybkiego załadunku oraz rozładunku towarów. Składają się one z kilku podstawowych elementów. W bardziej nowoczesnych halach przemysłowych czy magazynach spotkać możemy się ze zautomatyzowanymi elementami, które są ze sobą odpowiednio zsynchronizowane.

Co wchodzi w skład systemów przeładunkowych?

pełne systemy przeładunkoweSystemy przeładunkowe sprawiają, że każdy przepływ towarów przebiega niezwykle sprawnie. Podstawowym elementem strefy przeładunku są pomosty hydrauliczne, zwane również rampami przeładunkowymi. Ich zadaniem jest wyrównanie różnicy między poziomem pojazdu, a halą bądź magazynem. Wśród  nich możemy spotkać się z dwoma najpopularniejszymi rozwiązaniami. Są to rampy hydrauliczne z wargą wahadłową oraz wargą wysuwaną. Do precyzyjnego oraz bezpiecznego dokowania ciężarówek w miejscu rozładunku wykorzystywane są naprowadzacze. To właśnie z ich pomocą możliwe jest dokładne zaparkowanie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Innym elementem zwiększającym bezpieczeństwo podczas rozładunku są odbojniki. Wykonane są one z gumy, materiał ten stanowi doskonałe zamortyzowanie uderzeń samochodu ciężarowego. Fartuchy uszczelniające jak łatwo się domyślić służą do utrzymania prawidłowej temperatury oraz zachowania sterylnych warunków w czasie załadunku bądź rozładunku. Świetnie oddzielają warunki zewnętrzne od tych panujących we wnętrzu magazynu. Jeśli chodzi o pełne systemy przeładunkowe ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas użytkowania. Dzieje się tak za sprawą wyznaczenia konkretnej strefy rozładunku oraz załadunku.

Świetnym elementem uzupełniającym system przeładunkowy będzie izolacja płyty platformy. Zapobiega ona przedostawaniu się zimna do wnętrza hali. W połączeniu z uszczelkami bocznymi, będziemy mieć gwarancję zapewnienia komfortowych warunków pracy.