Alternatywa dla fotografa ślubnego

W zdecydowanej większości przypadków fotograf ślubny jest nieodłącznym atrybutem każdego ślubu. Warto się jednak zastanowić czy istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu zdjęcia ślubne nie będą musiały być wykonywane przez specjalnie zatrudnioną do tego celu osobę.

Udane zdjęcia ślubne to nie zawsze zasługa fotografa ślubnego

zdjęcia ślubnePodczas niektórych ślubów można zaobserwować sytuacje, w których to jakiś znajomy albo któryś z członków rodziny zajmuje się wszystkimi czynnościami związanymi z obsługą fotograficzną całego wydarzenia. Jest to dosyć ryzykowne posunięcie ze względu na brak portfolio. Oczywiście mogą zdarzyć się przypadki, w których wśród osób obecnych na ślubie bardzo często ma kontakt z aparatami fotograficznymi, a udane zdjęcia ślubne nie jest dla niego obcym pojęciem. Mimo wszystko brak doświadczenia w tym zakresie może okazać się sporym problemem. Niemniej jednak, jeśli mamy zamiar skorzystać z takiego rozwiązania to musimy upewnić się czy dysponujemy odpowiedniej jakości sprzętem fotograficznym. Oczywiście sam aparat nie wyczerpuje tematu wystarczającego wyposażenia. Do listy potrzebnych elementów można zaliczyć chociażby odpowiedni obiektyw, lampę błyskową czy statywy, które ułatwią nam wykonywanie zdjęć w niektórych okolicznościach. Przyczyny braku profesjonalnego fotografa ślubnego mogą być zróżnicowane. Czasami jest to świadoma decyzja, a w innym przypadku może to być związane z brakiem wolnych terminów w szczycie sezonu w związku z niewystarczająca liczbą specjalistów na rynku. Takie przypadki często zdarzają się w rejonach dużych miast jak Wrocław lub stolicach województw, gdzie rynek jest bardzo nasycony.

Jak widać charakter przyczyn może być bardzo zróżnicowany. Jeśli sami decydujemy o tym aspekcie naszego ślubu to warto dobrze przemyśleć sprawę i spytać chociażby swoich znajomych oraz członków rodziny co o tym myślą i jakie mają w tym zakresie doświadczenia.